coachzone

Zapraszamy! Polecamy!

 

Zapraszamy na koncert:

"Oj na hori sonejko - Polesie Kolberga 2014"

 

30 listopada, niedziela, godz. 18.00

Instytut Teatralny im. Zbigiewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa

 

W koncercie zabrzmią tradycyjne pieśni - wiosny, lata, jesieni, zapisane współcześnie na Polesiu, w wykonaniu zespołu Z lasu. Usłyszymy opowieści o ludziach i miejscach, historie o tym czego nie widać. Zobaczymy obrazy z pogranicza białorusko-ukraińskiego. Repertuar koncertu opiera się na materiałach pochodzących z własnych poszukiwań uczestniczek projektu na terenie obwodów brzeskiego i rówieńskiego, niegdyś opisanych przez Kolberga w tomach „Polesie-Białoruś” i „Wołyń”.

Grupę Z lasu, tworzą osoby z długoletnim doświadczeniem w praktykowaniu muzyki tradycyjnej, członkinie różnych zespołów. Zauroczone Polesiem jeżdżą na Białoruś i Ukrainę w poszukiwaniu dawnych pieśni, ciekawych spotkań z ludźmi i śladów archaicznej kultury. Nawiązują kontakty ze starszymi, śpiewającymi ludźmi, archiwizują pieśni i uczą się od nich śpiewać. Wspólnie uczestniczą w projektach realizowanych od 2008 roku (m. in. Polesie – Pieśni i Ludzie, Spotkania na Polesiu, Głosy Europy). Podczas tych projektów powstały 3 filmy dokumentalne oraz spektakl „Olmany interludium”.

Wydarzenie przygotowane w ramach projektu Stowarzyszenia Panorama Kultur "Polesie Kolberga - Polesie dziś". Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kolberg 2014 - Promesa", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Skład zespołu:
Maniucha Bikont, Julita Charytoniuk, Joanna Gancarczyk, Ewa Grochowska, Anna Jakowska, Jagna Knittel, Olga Kozieł, Zuzanna Lelek, Karolina Podrucka

strony www cms.com.pl